logo

EPC HİZMETLERİ

Güçlü ve tecrübeli ekibimizle Point Enerji ailesi olarak yapacağınız yatırımlarda anahtar teslim proje geliştiriyor, sizler için en verimli üretim santrallerinin kurulumlarını gerçekleştiriyoruz.

YATIRIM

2014 yılında girmiş olduğumuz yenilenebilir enerji sektöründe her yıl büyüyerek, kazandığımız tecrübe, teknik donanım ve güçlü finans yapısıyla sizlere hizmet vermekten onur duyuyoruz. Firmamaıza ait geliştirdiğimiz 20 mW santral projesiyle ülkemize elektrik üretiminde katkı sağlıyoruz.

BAKIM ONARIM VE SANTRAL ÜRETİM TAKİBİ

Point Enerji ailesi olarak hem mevcut santrallerimiz hem de EPC hizmeti vermiş olduğumuz müşterilerimize saha takibi ve tüm teknik bakım işlerinde gerekli desteği sağlıyor ve üretimlerde yaşanacak aksaklıkları minimum seviyelere indiriyoruz. Deneyimli teknik ekibimiz ve kullanmış olduğumuz otomasyon sistemleriyle saha üretim takibi ve raporlaması konularında teknik destek sağlıyoruz.

SANTRAL TEMİZLİK VE YIKAMA HİZMETLERİ

Point Enerji ailesi olarak yatırımcısı olduğumuz güneş enerjisi santrallerinin ve EPC hizmeti verdiğimiz firmalara ait santrallerin temizlik ve yıkama hizmetlerini sağlamaktayız. Üretim verimliliğini korumak için yapmış olduğumuz bu çalışma 12 ay boyunca santrallerin kusursuz verimle çalışması için en önemli faktörlerden bir tanesidir.

OG REVİZYON HİZMETLERİ

Anahtar teslim trafo kurulumu, hücre değişimleri, kompanzasyon pano işlemleri.

Referanslar : Aspiliç, Ofisyem, Global Service, BT Agro, Pimsun, Tepe Betopan, Tepe Prefabrik.

PROJELENDİRME

Güneş enerji santralinin tek hat, genel yerleşim, ve topraklama projelerinin tasarlanması.

SOLARCLEANO - YIKAMA HİZMETLERİ

Distribütörlüğünü üstlenmiş olduğumuz Solarcleano yıkama makinalarının satışını yapmaktayız.

Detaylar

I-REC Sertifikası Nedir?

I-REC, RECS International tarafından geliştirilmiş olan, Üretilen ve Tüketilen elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen ve çevresel özelliklerini belirten uluslararası sertifika sistemidir. Belirli işlemleri yerine getiren yenilenebilir enerji tesisleri, I-REC tarafından oluşturulan veri-tabanına kaydolarak üretimlerine karşılık yenilenebilir enerji sertifikalarını elde etmektedir. Enerji üretim şirketleri bu sertifikaları elektrik satışından ayrı olarak satabilmektedir. Elektrik tüketicileri, sisteme ait sertifikalar sayesinde tüketilen elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını belgeye bilmekle beraber, bu sertifikaları temin ederek yenilenebilir enerji yatırımlarına destek olabilmektedir.

Yenilenebilir Enerji Sertifikasında Hangi Bilgiler Yer Alır?

  • Sertifika Bilgileri
  • Miktar
  • Sertifikanın Oluşturulduğu Lokasyon
  • Sertifikanın Geçerli Olduğu Tarihler
  • QR ve Doğrulama Kodu
  • Yenilebilir Enerji Üretim Santraline İlişkin Bilgiler
  • Sertifikaya Ait Bilgiler
Back to top